logo3
logo2
logo1

"Ufajmy znawcom, nie ufajmy wyznawcom"
Tadeusz Kotarbiński

Społeczeństwo i polityka

Choć w makro- i mikrokosmosie dzieje się wiele rzeczy od nas niezależnych, często wciąż niezrozumiałych, z naszego punktu widzenia człowiek jest w centrum wszystkiego. Nie jesteśmy jednak samoistnymi wyspami, możemy istnieć tylko w interakcji z innymi. „Res Humana” przywiązuje szczególne znaczenie do tego, co dzieje się „z” i „we” współczesnych społeczeństwach, jak walczymy z poczuciem zagubienia w płynnej nowoczesności i radzimy sobie z nierównościami, populizmem, inklinacjami autorytarnymi.

Tomasz HOŁUJ, "Obvious but Hidden", technika mieszana na desce, 120 x 125 cm, 2015

Relacje państwo – Kościół po wyborach parlamentarnych 15 X 2023 r. Perspektywy, szanse ulepszeń

05.2024

Dyskusja o tym, czy w powyborczej rzeczywistości da się ułożyć na nowo obszar stosunków między Rzecząpospolitą a Kościołem Rzymskokatolickim.

...[czytaj więcej]

Dyskusja redakcyjna: Mirosław CHAŁUBIŃSKI, Ewa DĄBROWSKA-SZULC, Mirosław KARWAT, Tadeusz KLEMENTEWICZ, Robert SMOLEŃ, Danuta WANIEK, Mirosław WORONIECKI
Ta strona internetowa przechowuje dane, takie jak pliki cookie, aby umożliwić podstawowe funkcje witryny, a także marketing, personalizację i analizy, zgodnie z naszą Polityką Prywatności.
W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia przeglądarki lub zaakceptować ustawienia domyślne. Akceptuje politykę prywatności